strana:  1
seřadit od:  nejnovějších  nejstarších
Doba klíčková a omalovánková
Napsat Váš názor:
otevřít
Lenka Nováková   4.8.2015 - 10:28:43
Jo jo, povzdychla jsem si a vzpomněla na své malovací období - omalovánkové. A že těch bločků bylo, klasické A5 ale i velké, a těch tenkrát moc nebylo, a když se mi dostala do ruky vodová omalovánka od našich tehdy východních "bratrů", tak to bylo radosti, když se každá plocha potřená mokrým štetečkem zabarvila !
No a když jsem povyrostla, tak bylo období "malování princezen" - různé šaty na různých postavičkách na každém listě papíru zvlášť. Taky byla doba stolních her, doba kartová, pexesová ! No, přiznávám, že si občas půjčím tablet od syna a on mi tam pustí /protože sama ho nezvládám obsluhovat/ pexeso, které hraju sama se sebou, protože v reálu si se mnou už nikdo nehraje :-(
Ale najdou se světlé chvilky, kdy i naše děti rády usednou a zahrajou si nějakou deskovku či přečtou tištěný časopis. Nicméně jsem přesvědčená, že je to tím, že oni ještě nevyrůstali zcela v době tabletové, zkraje ani počítačové, hodně jsme četli, prohlíželi knížky, malovali vším možným všechno možné i nemožné, tiskali jsme lokomotivy s vagónky, zoologické zahrady se zvířátky,chodili na kopec sáňkovat, bobovat, pouštět draky na pole,......krásná doba, kterou bych nevyměnila za nic na světě, za žádné výdobytky dnešní doby  ani náhodou.
copyright  ©  Karel Jíra 2014Google+